Eco Green

299 zł

Dużo
Dużo (10)

Produkt dostępny. Wysyłka 24 h

Eco Green

Antyalergiczny, zdrowy materac piankowy dla niemowląt i dzieci. 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Materacyk ortopedyczny ECO GREEN, z pianki poliuretanowej oraz pianki termoplastycznej, nieprzemakalny pokrowiec, Tencel i Aloe Vera 

Status wyrobu medycznego, certyfikat najwyższej klasy bezpieczeństwa Oeko Tex, certyfikowany klej nie rozpuszczalnikowy, przeznaczony do kontaktu z dziećmi, wentylacja, materac dwustronny. Brzmi fajnie? To dopiero początek opisu materacyka Eco Green od Babymatex.

Wspominany materac oprócz wyżej wymienionych certyfikatów posiada jeszcze mnóstwo funkcji, które powinny przekonać Cię do zakupu właśnie tego materaca. Zacznijmy od innowacyjnych masujących kolumn sektorowych, które dopasowują się do kształtu ciała dziecka oraz w pełni absorbują nacisk miejscowy. Jakby tego było mało w konstrukcji materaca wykorzystano piankę termoplastyczną Memory Foam dla jeszcze lepszego dopasowania do ciała. Materacyk posiada poprzeczne kanały wentylacyjne o budowie „cyrkulacja non-stop” z właściwościami masującymi. Podobnie jak w przypadku Eco Pantery, materac jest dwustronny, posiada zamek 360 stopni z funkcja Easy Wash. Nieprzemakająca warstwa wierzchnia, wykonana z dzianiny żakardowej Tencel®, zapobiegająca podrażnieniom skóry, zintegrowana z membraną PU – co daje ochronę przed przemakaniem. Druga strona pokrowca Aloe Vera ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Posiada ekstrakt z liści aloesu, które wspomagają ukrwienie i są delikatne dla skóry pociechy.

Wysokość materaca:  ok. 10 cm

Dostępne rozmiary: 60/120cm; 70/140cm

Wkład: Płyta profilowana z pianki poliuretnowej, pianka visco termoelastyczna

Gwarancja: 2 lata gwarancji

Pokrowce:

Dwustronny, rozpinany, z jednej strony Strona A: Apretura AloeVera + 100% PES, Strona B: 25% Tencel®, 75% poliester + 100% PU. Można prać stosując programy dla dzianin delikatnych w temp. do 60 st.C. Certyfikat Eko-Tex Standard 100

Wyrób medyczny kl. I jest zgodny z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG. Procedurę oceny zgodności przeprowadzono na podstawie opracowania dokumentacji technicznej wg załącznika II i III ww. rozporządzenia. Wyrób jest zgodny z normami: PN-EN ISO 14971, PN-EN 1041+A1, PN-EN ISO 15523-1.

Twardość materaca:

pokrowiec pralny w 60 stC

pianka termoelastyczna 

produkt bezpieczny dla dzieci

materac ubrany w pokrowiec wolny od substancji szkodliwych, niezawierający surowców alergogennych

rozpinany pokrowiec umożliwiający zdejmowanie

dobra wentylacja materaca

materac posiada status wyrobu medycznego I klasy

Produkty powiązane